On-Line dotaz pro MS Tommü
On-Line dotaz pro MS Tommü
MS TOMMÜ STARÝ JÍČÍN
Starý Jičín 99
742 31 Starý Jičín

Mobil: 777 341 802
prodej@tommu.cz
MS TOMMÜ OSTRAVA
PŘESUN AKTIVIT
OD 1.7.2015
DO STARÉHO JIČÍNA
On-Line dotaz pro MS Tommü

Volvo XC90

Robustní, bezpečné a praktické SUV.


Volvo XC90
ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Volvo XC90 je robustní, bezpečný a zároveň praktický reprezentant třídy luxusních SUV. Tento model má nadčasový vnější design, který působí velmi svěže a moderně. Je oblíbenou volbou velkých rodin, neboť dokáže pohodlně převézt až sedm pasažérů. Univerzální Volvo XC90 si drží charakteristické vlastnosti švédské značky a poskytuje velkorysý prostor pro celou rodinu i veškeré její potřeby, přitom si zároveň poradí s horšími cestami a nepřízní počasí. Jeho variabilita se dá přirovnat k velkoprostorovým vozům, má vzdušný interiér s dobrým výhledem, tradičně vynikající ergonomii a v DNA je přirozeně zakódovaná pověstná bezpečnost značky Volvo. Testy nezávislé organizace Euro NCAP, která provádí nárazové testy, prokázaly, že Volvo XC90 patří díky svým bezpečnostním prvkům k nejbezpečnějším vozům své kategorie.

EXTERIÉR

Volvo XC90 je jako doma na klikatých silnicích, na dálnici, stejně jako v terénu. Pohon všech kol, nabízený jako doplňkový produkt, zabezpečuje ještě lepší vlastnosti pro jízdu mimo zpevněné povrchy. Reprezentativní vůz nabízí především nevtíravý luxus a eleganci, nestrhává na sebe mimořádnou pozornost, ale díky čistému skandinávskému designu zaujme na první pohled. Základní výbava exteriéru zahrnuje například komfortně laděný podvozek, elektricky ovládaná boční okna a nastavitelná vnější zpětná zrcátka v barvě vozu, kola z lehké slitiny, LED světla pro denní svícení, lemy blatníků v barvě vozu, prahy a nárazníky v barvě vozu, LED dvojitá zadní obrysová světla a stříbrné střešní ližiny.

INTERIÉR

Pro početnější rodinu je Volvo XC90 k nezaplacení - k dispozici je totiž vedle pětimístné i sedmimístná verze. Svou posádku na rozbitých českých silnicích zahrne pohodlím a komfortem, jízda v něm je maximálně příjemná. Hodnotný interiér nabídne skvělé dílenské zpracování, do něhož díky objemnému zavazadlovému prostoru naložíte prakticky vše, co na svých cestách potřebujete. Základní výbava interiéru zahrnuje například automatickou dvouzónovou klimatizaci, podpůrné palivové topení, manuálně nastavitelné sedadlo řidiče v šesti směrech, multifunkční volant, palubní počítač, oddělené ovládání teploty pro řidiče a spolujezdce, přidané odvětrávání v podlaze a celou řadu odkládacích míst.

MOTORY

Pro Volvo XC90 jsou k dispozici pouze dva vznětové pohonné agregáty, ale jejich výkon je natolik vysoký, že vám rozhodně bude stačit. Mezi dieselové motory patří například D4 2.4 (120 kW/163 k) a D5 2.4 (147 kW/200 k). Podle pohonných agregátů jsou pro vozy Volvo XC90 v nabídce mechanické šestistupňové nebo automatické šestistupňové převodovky. Obě převodovky řadí velice pohotově a spotřeba paliva je s ohledem na velikost i hmotnost vozu přiměřená.

BEZPEČNOST

Stejně jako v případě dalších vozů Volvo je také do tohoto automobilu vetkána bezpečnost jako základní stavební prvek. O bezpečí se v každém okamžiku stará bezpočet propracovaných systémů na palubě modelu Volvo XC90. Základní bezpečnostní výbava zahrnuje například ABS, DSTC (stabilizační systém vozu s kontrolou trakce), EBA (brzdový asistent), EBD (rozdělení brzdné síly mezi přední a zadní kola), RSC (stabilizační systém proti převrácení vozu), bezpečnostní sloupek řízení nastavitelný v obou osách, WHIPS (systém ochrany krční páteře na předních sedadlech), úchyty Isofix na zadních vnějších sedadlech, tempomat, čelní airbagy, SIPS (unikátní boční airbagy řidiče i spolujezdce), airbagy hlavy a ramen pro vnější sedadla nebo bezpečnostní pásy s omezovači tahu pro přední sedadla. Ne nadarmo se říká, že automobily Volvo jsou nejbezpečnější na světě.

Během trvání dvouleté záruky výrobce si můžete prostřednictvím svého partnera Volvo sjednat prodlouženou záruku Volvo Car na dobu 12, 24 nebo 36 měsíců, která ve všech případech platí do ujetí 150 000 km. Podmínkou je pouze to, že v době uzavření této záruky nesmí mít vůz najeto více než 60 000 km. Informace o tom, na jakou záruku máte nárok, naleznete ve vašich záručních dokumentech.

Fotogalerie - Volvo XC90
Volvo XC90 - Obrázek: 1.jpgVolvo XC90 - Obrázek: 2.jpgVolvo XC90 - Obrázek: 3.jpgVolvo XC90 - Obrázek: 4.jpgVolvo XC90 - Obrázek: 5.jpgVolvo XC90 - Obrázek: 6.jpg
Další modely značky Volvo
S60 | S80 | V40 | V40 Cross Country | V60 | V70 | XC60 | XC70 | 


Jsme na Facebook
Přidejte si nás a mějte vždy ty nejnovější informace.

FacebookTOPlist
Hudební vydavatelství Tommü Records

Informace pro Vás

Nabízíme prodej a servis vozů ve Starém Jičíně. K dispozici máme osobní, rodinné, užitkové a terénní auta. Zajistíme vám operativní leasing, úvěr, náhradní díly, servisní práce, seřizování motorů, karosářské a lakýrnické práce, geometrii, měření emisí, montáž mechanického i elektronického zabezpečení, pneuservis, montáž doplňků a příslušenství, ruční mytí vozidel včetně čištění interiérů a řadu dalších služeb.