Historie Tommü Records

Firma Tommü Records Starý Jičín vznikla v březnu 1990 a velmi rychle se jí podařilo získat ke spolupráci přední interprety československé populární hudby. Hudební vydavatelství navazovalo na to, co dělala společnost už od roku 1986, kdy zařizovala koncerty a vydávala plakáty populárních zpěváků.
Od roku 1990 Tommü Records vydávala desky téměř celé špičce českého a slovenského popu - skupina Lucie, Wanastowi Vjeci, Tublatanka, Kern, Žentour s Jankem Ledeckým, Pavol Habera a Team, Láďa Křížek a Kreyson, Iveta Bartošová, Petr Kotvald, Eva Pilarová, Peter Nagy, Petra Janů, Jakub Smolík, Hana Zagorová, Michal David, Milena Soukupová, Dáda Patrasová, Hana Horecká, Monika Absolonová, Lucie Vondráčková, Roman Horký, Karel Černoch, Šárka Tomanová a další.
Hudební vydavatelství se zaměřuje i na dětskou tvorbu. Vydalo desítky titulů klasických českých pohádek, písničky pro děti a v poslední době spolupracuje v tvorbě pro nejmenší se zahraničními licenčními partnery (Turner - Hanna - Barbera, Warner Bross, Taurus Film GmbH) - Včelka Mája, Pes Filipes, Flintstounovi, Tom & Jerry, Méďa Béďa, Furby a Shelby, Alf, Pišta a Fišta, Barbie a jiní.
Tommü Records nezůstává pozadu ani ve vydávání mluveného slova - Helena Růžičková, Stella Zázvorková, Miroslav Horníček, Miloš Kopecký, Jiří Cízler, Zdeněk Izer, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Tomáš Töpfer, Václav Faltus, Karel Loprais a další.
Všechny tyto dosavadní úspěchy potvrzuje fakt, že hudební vydavatelství získalo do konce roku 2001 celkem 18 zlatých, 5 platinových a jednu diamantovou desku za prodej zvukových nosičů a v roce 1992 bylo vyhodnoceno Akademií populární hudby jako nejúspěšnější hudební vydavatelství.
Tommü Records zůstává i v roce 2017 výhradně českou firmou.

Kontakt:
Tommü Records
742 31 Starý Jičín
Tel./fax : 556 752 225
e-mail : records@tommu.cz

Provozovatel:
MS Tommü s.r.o.
Starý Jičím 99
742 31 Starý Jičín
IČO: 10613455

 

      TOPlist