On-Line dotaz pro MS Tommü
On-Line dotaz pro MS Tommü
MS TOMMÜ STARÝ JÍČÍN
Starý Jičín 99
742 31 Starý Jičín

Mobil: 777 341 802
prodej@tommu.cz
MS TOMMÜ OSTRAVA
PŘESUN AKTIVIT
OD 1.7.2015
DO STARÉHO JIČÍNA
On-Line dotaz pro MS Tommü

Nissan 370Z

Atraktivní, hbitý a mimořádně pohotově reagující.


Nissan 370Z
ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Nissan 370Z, představený v Evropě poprvé na ženevském autosalonu 2009, je charakterizován především inovovanou verzí motoru VQ V6, nyní s výkonem zvýšeným na 328 koní. K přenosu výkonu využívá šestistupňovou manuální převodovku nebo sedmistupňovou automatickou převodovku s řazením pádly pod volantem. Díky kratšímu rozvoru a celkové délce je model 370Z svižnější, kromě toho je také o několik kilogramů lehčí než jeho předchůdce. Byl zdokonalen komfort, kvalita i propracování interiéru, avšak jedinečně jízdní vlastnosti tohoto modelu zůstaly zachovány.

EXTERIÉR

Osmnáctipalcová kola z lehkých slitin jsou umístěna v okrajích karoserie, což zajišťuje sportovnímu automobilu poměrně dlouhý rozvor (2550 mm) a široký rozchod kol. Výborná ovladatelnost vyplývá ze samotné konstrukce vozu a celá řada zdařilých karosářských prvků dotváří velmi působivý a dynamický vzhled modelu 370Z. Třistasedmdesátka nabízí autentické chování sportovního automobilu, vyšší výkon, zlepšené ovládání, kompaktnější rozměry a v neposlední řadě dbá i na co nejnižší hmotnost. Nissan 370Z je 4265 mm dlouhý, 1845 mm široký a 1325 mm vysoký.

INTERIÉR

O tom, že třistasedmdesátka jednoznačně patří do kategorie sportovních automobilů, každého přesvědčí pohled do kabiny - interiér v ničem nezaostává za očekáváním. Má nádech sportovního luxusu, který tvoří vyvážený celek s exteriérem vozu. Kokpit 370Z je sice určen pro dvě osoby - chybí zadní místa - a je znatelně orientován na řidiče. Kvalita interiéru vzrostla, přibylo i pár odkládacích míst, ale také hlubší zavazadlový prostor. Sedadla jsou posazena velmi nízko a nacházejí se prakticky přesně uprostřed vozu, což zajišťuje optimální rozložení hmotnosti. Z předchozího modelu zůstalo uspořádání kabiny se třemi přístroji natočenými přímo k řidiči uprostřed palubní desky a sportovní geny prozradí i přístrojová kaplička, která má na otáčkoměru červený pás u čísla 7500. Motor se startuje a zhasíná tlačítkem.

MOTORY

Sportovní kupé japonské automobilky pohání čtyřiadvaceti ventilový zážehový šestiválec o objemu 3696 kubických centimetrů, pohánějící zadní kola Nissanu 370Z, s maximálním výkonem 328 koní (241 kW) a vynikajícím točivým momentem s hodnotou 363 Nm. Dokáže vyvinout nejvyšší rychlost 250 kilometrů v hodině s tím, že pouhých pět celých a tři desetin sekundy postačí k tomu, aby dosáhl z nulové na sto kilometrovou rychlost v jedné hodině (automat 5,6 s). O přenos síly od motoru k zadnímu diferenciálu se stará lehký hnací hřídel z uhlíkových vláken. Použitím lehkých slitin pro blok motoru a hlavy válců se snížila jeho celková hmotnost. Tato úprava se výrazně podepsala na spotřebě paliva stejně jako na výkonu, zatímco kompaktní rozměry pohonného agregátu zjednodušují jeho uložení pod kapotou a přispívají k lepšímu rozložení hmotnosti na podvozku.

BEZPEČNOST

V návaznosti na sportovní ladění automobilu klade Nissan velký důraz na aktivní i pasivní bezpečnost. Vzhledem k tomu je třistasedmdesátka již ve svém standardním provedení vybavena, například protiblokovacím systém brzd ABS, elektronickým rozdělovačem brzdné síly EBD s brzdovým asistentem, systémem kontroly trakce (TCS), systémem dynamické kontroly (VDC), na všech kolech kotoučovými brzdami a posilovačem řízení s proměnlivým účinkem. V základní výbavě nechybí tříbodové bezpečnostní pásy, šest airbagů, bezpečnostní sloupek volantu nebo aktivní opěrky hlavy.

Na model 370Z Nissan poskytuje standardní tříletou záruku (nebo do ujetí 100 000 km), prodlouženou čtyřletou záruku (nebo do ujetí 100 000 km) a prodlouženou pětiletou záruku (nebo do ujetí 150 000 km). Plná garance na náhradní díly a práci je doplněna dvanáctiletou zárukou proti prorezavění karoserie.

Fotogalerie - Nissan 370Z
Nissan 370Z - Obrázek: 1.jpgNissan 370Z - Obrázek: 2.jpgNissan 370Z - Obrázek: 3.jpgNissan 370Z - Obrázek: 4.jpgNissan 370Z - Obrázek: 5.jpgNissan 370Z - Obrázek: 6.jpg
Další modely značky Nissan
370Z Roadster | Evalia | Juke | Leaf | Micra | NP300 Navara | NV200 Combi | NV200 Van | Pulsar | Qashqai | X-Trail | 


Jsme na Facebook
Přidejte si nás a mějte vždy ty nejnovější informace.

FacebookTOPlist
Hudební vydavatelství Tommü Records

Informace pro Vás

Nabízíme prodej a servis vozů ve Starém Jičíně. K dispozici máme osobní, rodinné, užitkové a terénní auta. Zajistíme vám operativní leasing, úvěr, náhradní díly, servisní práce, seřizování motorů, karosářské a lakýrnické práce, geometrii, měření emisí, montáž mechanického i elektronického zabezpečení, pneuservis, montáž doplňků a příslušenství, ruční mytí vozidel včetně čištění interiérů a řadu dalších služeb.