On-Line dotaz pro MS Tommü
On-Line dotaz pro MS Tommü
MS TOMMÜ STARÝ JÍČÍN
Starý Jičín 99
742 31 Starý Jičín

Mobil: 777 341 802
prodej@tommu.cz
MS TOMMÜ OSTRAVA
PŘESUN AKTIVIT
OD 1.7.2015
DO STARÉHO JIČÍNA
On-Line dotaz pro MS Tommü

Nissan 370Z Roadster

Obrovská sila pod kapotou a nebe nad hlavou.


Nissan 370Z Roadster
ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Kabriolet pro Evropu s typovým označením Nissan 370Z Roadster dorazil do České republiky. Dlužno říct, že tato otevřená verze třistasedmdesátky zcela určitě oživila automobilový trh dvousedadlových vozů starého kontinentu, ale i to, že japonská automobilka zároveň konkurenci důrazně připomněla: „Boj, v segmentu ryze sportovních automobilů, nemíníme v žádném případě vzdát!“ Nissan 370Z Roadster nabízí přesně to, co od něj nadšenci očekávají - skvělé jízdní výkony a adekvátní zážitky se sklopenou střechou.

EXTERIÉR

Hlavní změny evropské verze 370Z Roadster, adaptované na vyšší rychlosti, zahrnují větší chladič nebo zvláštní chlazení zadního diferenciálu a přepracované jsou také kanálky, vedoucí pod podlahou chladicí vzduch právě k diferenciálu. Co je ovšem nejdůležitější - přesněji řečeno nejefektnější - je stahovací střecha. Pouhých dvacet sekund stačí vozu na to, aby se z něj stal otevřený sporťák, který neunikne pozornosti žádného motoristického nadšence. K velmi praktickému řešení střešní části patří vyhřívané skleněné zadní okno, unikátně řešený tříbodový zámek v horní části čelního skla, umožňující bezpečné a rychlé uchycení střechy, ale i skleněný deflektor umístěný mezi sedadly, chránící posádku před nadměrným vířením vzduchu při jízdě v otevřeném automobilu.

INTERIÉR

V každém kabrioletu jeho konstruktéři přirozeně věnují maximální pozornost efektnímu designu interiéru nejen proto, aby se v něm majitel cítil co nejlépe, ale i vzhledem k tomu, že je do otevřeného kokpitu daleko více vidět. O tom, že Nissan 370Z Roadster jednoznačně patří do kategorie sportovních automobilů, každého přesvědčí již první nahlédnutí do kabiny. Interiér vozu v ničem nezaostává za očekáváním, ba právě naopak. Má nádech jednoduchého luxusu, tvořící vyvážený celek s exteriérem. Anatomické sedačky Nissanu 370Z Roadster mají rozdílnou funkci a provedení. Zatímco sedadlo řidiče má sportovní charakter s výrazným bočním vedením, spolujezdcovo místo je pohodlnější. V základu mají obě sedačky velmi kvalitní sportovní kožené čalounění - kůže v kombinaci umělými materiály - jsou klimatizovány a doplněny elektrickým ovládáním.

MOTORY

Čtyřiadvaceti ventilový zážehový šestiválec o objemu 3696 kubických centimetrů, pohánějící zadní kola Nissanu 370Z Roadster, s maximálním výkonem 328 koní (241 kW) při 7000 ot./min. a vynikajícím točivým momentem s hodnotou 363 Nm při 5200 otáčkách za minutu, dokáže vyvinout nejvyšší rychlost 250 km/h s tím, že pouhých 5,5 s postačí k tomu, aby dosáhl zrychlení z 0 na 100 km/h (automat 5,8 s). O pozornosti, věnované každému detailu, svědčí naprosto hladký a krátký chod řadicí páky šestistupňové manuální převodovky, ale i rytmus sedmi stupňového automatu.

BEZPEČNOST

V návaznosti na sportovní ladění automobilu, ale především na absenci pořádné a poctivé střešní části vozu, klade Nissan velký důraz na aktivní i pasivní bezpečnost. Vzhledem k tomu je třistasedmdesátka Roadster již ve svém standardním provedení vybavena například: protiblokovacím systémem brzd ABS, elektronickým rozdělovačem brzdné síly EBD s brzdovým asistentem, systémem kontroly trakce (TCS) i systémem dynamické kontroly (VDC), na všech kolech kotoučovými brzdami Brembo s vnitřním chlazením a naprostou samozřejmostí je posilovač řízení i brzd.

Na model 370Z Roadster Nissan poskytuje standardní tříletou záruku (nebo do ujetí 100 000 km), prodlouženou čtyřletou záruku (nebo do ujetí 100 000 km) a prodlouženou pětiletou záruku (nebo do ujetí 150 000 km). Plná garance na náhradní díly a práci je doplněna dvanáctiletou zárukou proti prorezavění karoserie.

Fotogalerie - Nissan 370Z Roadster
Nissan 370Z Roadster - Obrázek: 1.jpgNissan 370Z Roadster - Obrázek: 2.jpgNissan 370Z Roadster - Obrázek: 3.jpgNissan 370Z Roadster - Obrázek: 4.jpgNissan 370Z Roadster - Obrázek: 5.jpgNissan 370Z Roadster - Obrázek: 6.jpg
Další modely značky Nissan
370Z | Evalia | Juke | Leaf | Micra | NP300 Navara | NV200 Combi | NV200 Van | Pulsar | Qashqai | X-Trail | 


Jsme na Facebook
Přidejte si nás a mějte vždy ty nejnovější informace.

FacebookTOPlist
Hudební vydavatelství Tommü Records

Informace pro Vás

Nabízíme prodej a servis vozů ve Starém Jičíně. K dispozici máme osobní, rodinné, užitkové a terénní auta. Zajistíme vám operativní leasing, úvěr, náhradní díly, servisní práce, seřizování motorů, karosářské a lakýrnické práce, geometrii, měření emisí, montáž mechanického i elektronického zabezpečení, pneuservis, montáž doplňků a příslušenství, ruční mytí vozidel včetně čištění interiérů a řadu dalších služeb.