On-Line dotaz pro MS Tommü
On-Line dotaz pro MS Tommü
MS TOMMÜ STARÝ JÍČÍN
Starý Jičín 99
742 31 Starý Jičín

Mobil: 777 341 802
prodej@tommu.cz
MS TOMMÜ OSTRAVA
PŘESUN AKTIVIT
OD 1.7.2015
DO STARÉHO JIČÍNA
On-Line dotaz pro MS Tommü

Škoda Yeti

Yeti představuje dokonalý mix komfortu i praktičnosti.


Škoda Yeti
ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Yeti má pětidveřovou karoserií s výklopnými pátými dveřmi a je kompaktním SUV pro každodenní jízdy městem i na výpravy do lehčího terénu. Zatímco přední část vozu působí robustním dojmem a evokuje zábavu i radost z jízdy, zadní část poukazuje na praktické využití díky dostatku místa pro posádku na zadních sedadlech. Yeti přímo vyzívá k cestám za dobrodružstvím a je na ně připraven i díky různým prvkům bohaté výbavy. Například vyšší světlou výškou, ochrannými lištami na dveřích nebo výše umístěnými světly. Výraznou masku chladiče lemují nově ztvárněné světlomety, které mohou být osazeny LED technikou pro denní svícení. Spodní polovině přídě dominuje široký nasávací otvor zakončený decentním spoilerem, ale i mlhovky, které mají hranatý tvar. Parkování může být snadné a bezpečné zároveň také díky zadní parkovací kameře (Optical Parking Assistant) umístěné v madle pátých dveří.

EXTERIÉR

Bi-xenonové světlomety s natáčením vynikají vysokou svítivostí a navíc dokážou lépe osvětlit právě projížděnou zatáčku. Automatické sklápění zpětných zrcátek představuje to, že po zaparkování v městských ulicích, těsnějších garážích nebo na plně obsazených parkovištích jsou zrcátka chráněna před poškozením. Panoramatické střešní okno automobilu disponuje elektrickým ovládáním a skládá se ze dvou částí. Přední část je výklopná a posuvná směrem vzad, takže umožňuje vytvořit nad předními sedadly velký otevřený prostor. Zadní část je pevně zabudovaná ve střeše. Tónovaná skla s nižší světelnou a tepelnou propustností, z nichž jsou zhotoveny obě části, pomáhají navodit optimální klima. Paket pro špatné cesty poskytuje ochranu před mechanickým poškozením a vnikem nečistot do motorového prostoru, ale také výrazně zvyšuje průjezdnost lehkým terénem díky specifickým pružinám i tlumičům.

INTERIÉR

Elektronicky řízená dvouzónová klimatizace Climatronic se samočinně stará o udržování nastavené teploty uvnitř vozu. Systém VarioFlex modelu Yeti s trojicí samostatných zadních sedadel představuje unikátní řešení, které zajišťuje automobilu jedinečnou variabilitu uspořádání interiéru. Krajní sedadla lze posouvat podélně i napříč a u všech sedadel můžete nastavovat sklon opěradla nebo je zcela sklopit vpřed. Po vyjmutí sedadel máte maximální přepravní kapacitu vozu. Yeti umožňuje jeho majitelům rovněž používat vůz bez klíče. To znamená nejen otevřít nebo zavřít dveře, ale i nastartovat nebo vypnout motor pomocí tlačítka start/stop, které je umístěno na sloupku řízení. Vyhřívané čelní sklo ocení především řidiči, kteří v zimním období často parkují pod širým nebem. Vnitřní část modelu Yeti je vybavena množstvím úschovných prostor a různých odkládacích schránek.

MOTORY

Benzínové čtyřválce reprezentují například motory 1.2 TSI/77 kW, 1.2 TSI/77 kW AP (automat), 1.4 TSI/90 kW Green tec, 1.4 TSI/90 kW AP (automat) a 1.8 TSI/112 kW 4x4 AP (automat). Z naftových motorů jsou k dispozici například 1.6 TDI CR DPF/77 kW GreenLine, 1.6 TDI CR DPF/77 kW AP (automat) Green tec, 2.0 TDI CR DPF/81 kW, 2.0 TDI CR DPF/81 kW 4x4, 2.0 TDI CR DPF/103 kW Green tec, 2.0 TDI CR DPF/103 kW 4x4 AP (automat) a 2.0 TDI CR DPF/125 kW 4x4 AP (automat). Podle pohonných agregátů jsou pro vozy Yeti v nabídce mechanické pěti a šestistupňové převodovky nebo automatické šesti a sedmistupňové převodovky DSG. Motory Yeti 4x4 jsou dodávány výhradně se spojkou Haldex, která řídí připojení zadní nápravy v závislosti na jízdní situaci.

BEZPEČNOST

K jistotě za volantem modelu Yeti přispívá až devět airbagů a tuhá konstrukce karoserie, která je základem bezpečnosti při všech typech nehod. Použitím velice pevných materiálů je dosaženo vysoké míry odolnosti skeletu. Jde především o oblast prostoru pro posádku, kde jsou povoleny pouze minimální deformace karoserie. Přední a zadní část vozu zabezpečuje maximální pohlcení energie při nárazu. Speciální uložení motoru zabraňuje jeho proniknutí do prostoru pro cestující. V případě velkých nárazů se motor posune pod prostor posádky, kde nikoho neohrožuje. Konstrukce sloupku řízení omezuje posunutí volantu proti řidiči v případě čelního nárazu a umístění pedálů zajišťuje, že se při nárazu zasunou, čímž se snižuje riziko poranění nohou řidiče. Elektronické systémy pro zajištění stability jízdy (ABS, MSR, HBA, EBV, ESBS, ASR, ESC, EDS, AFM, a DSR) zlepšují ovládání vozidla v extrémních situacích.

Na model Škoda Yeti poskytuje výrobce dvouletou záruku na nové vozy, originální díly, originální příslušenství a tříletou záruku na vady laku. U modelu Yeti je prodloužená čtyřletá záruka (nebo do ujetí 60.000 km) za 6.200,- Kč, prodloužená čtyřletá záruka (nebo do ujetí 120.000 km) za 12.300,- Kč a prodloužená pětiletá záruka (nebo do ujetí 150.000 km) za 19.500,- Kč. Plná garance na vozy, díly a příslušenství je doplněna dvanáctiletou zárukou proti prorezavění karoserie.

Fotogalerie - Škoda Yeti
Škoda Yeti - Obrázek: 1.jpgŠkoda Yeti - Obrázek: 2.jpgŠkoda Yeti - Obrázek: 3.jpgŠkoda Yeti - Obrázek: 4.jpgŠkoda Yeti - Obrázek: 5.jpgŠkoda Yeti - Obrázek: 6.jpg
Další modely značky Škoda
Citigo | Fabia | Fabia Combi | Octavia | Octavia Combi | Rapid | Roomster | Superb | Superb Combi | 


Jsme na Facebook
Přidejte si nás a mějte vždy ty nejnovější informace.

FacebookTOPlist
Hudební vydavatelství Tommü Records

Informace pro Vás

Nabízíme prodej a servis vozů ve Starém Jičíně. K dispozici máme osobní, rodinné, užitkové a terénní auta. Zajistíme vám operativní leasing, úvěr, náhradní díly, servisní práce, seřizování motorů, karosářské a lakýrnické práce, geometrii, měření emisí, montáž mechanického i elektronického zabezpečení, pneuservis, montáž doplňků a příslušenství, ruční mytí vozidel včetně čištění interiérů a řadu dalších služeb.