On-Line dotaz pro MS Tommü
On-Line dotaz pro MS Tommü
MS TOMMÜ STARÝ JÍČÍN
Starý Jičín 99
742 31 Starý Jičín

Mobil: 777 341 802
prodej@tommu.cz
MS TOMMÜ OSTRAVA
PŘESUN AKTIVIT
OD 1.7.2015
DO STARÉHO JIČÍNA
On-Line dotaz pro MS Tommü

Škoda Rapid

Prostor ve své nejkrásnější podobě.


Škoda Rapid
ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Design modelu Rapid zaujme svou jednoduchostí a precizností. Představuje nový styl automobilky, který přináší jasné linie, čisté plochy a vyvážené proporce. Maska chladiče tvoří se světlomety jeden celek a opticky vůz rozšiřuje. Nad chromovaným rámečkem masky, na zaoblené hraně kapoty dokonale vyniká logo značky. Při pohledu zezadu či z boku vnímáte nejen elegantní čisté plochy a dynamické ostré linie, ale i robustnost vozu, což evokuje spolehlivost a solidnost. Velké páté dveře představují vysoce funkční prvek vzhledem k tomu, že umožňují výborný přístup do zavazadlového prostoru. Dynamický vzhled vozu dotvářejí vnější zpětná zrcátka s dvoubarevnými kryty a nepřehlédnutelným detailem jsou i lomené plochy, které tvoří místo pro registrační značku.

EXTERIÉR

Systém pro signalizaci vzdálenosti od překážky je vítaným pomocníkem zvláště při manévrování v omezeném prostoru. Signalizace řidiči probíhá nejen pomocí akustického signálu, ale i vizuálně. Interval mezi zvukovými signály se zkracuje s tím, jak se zmenšuje vzdálenost od překážky a při vzdálenosti 30 cm přejde v souvislý tón. Model Rapid může být na přání vybaven kontrolou tlaku v pneumatikách. Funkce systému TPM+ je založena na porovnávání aktuálního stavu s výpočtovým modelem pneumatiky, který je součástí softwaru řídicí jednotky. Hlavní světlomety modelu Rapid s denním svícením jsou nejen dokonale funkční, ale zároveň upoutají svým výrazným designem. Velké zadní svítilny, které zasahují až do boků, jsou v dobře viditelné a zvyšují bezpečnost. Skla s vyšším stupněm tónování v zadní části vozu - SunSet - chrání pasažéry na zadních sedadlech před sluncem a zároveň jim poskytují pocit většího soukromí.

INTERIÉR

Přístrojová deska modelu Rapid je prakticky uspořádaná, takže se v ní řidič snadno zorientuje. Všechna sedadla ve voze jsou příjemně tuhá. Přední mají zvýrazněné boční vedení, takže spolehlivě drží řidiče i spolujezdce při průjezdu zatáčkami. Také krajní zadní sedadla jsou výrazně anatomicky tvarována pro co největší pohodlí dvou cestujících. V případě potřeby však najdou vzadu dostatek prostoru až tři osoby. V nabídce jsou i přední sportovní sedadla ve dvoubarevném provedení, která se nejen perfektně osvědčí při dynamickém stylu jízdy, ale zároveň dodají interiéru sportovnější charakter. Odkládací kapsy umístěné na vnitřních stranách opěradel předních sedadel modelu Rapid zvyšují praktičnost vozu. Kapsy jsou ideálním úložným místem pro mobil, iPod nebo klíče. Další z odkládacích míst se nachází pod sedadlem spolujezdce. Najdete zde speciální kapsu na výstražnou vestu, kterou tak máte v případě potřeby okamžitě k dispozici.

MOTORY

Benzínové motory modelu Rapid reprezentují například 1.2 MPI/55 kW, 1.2 TSI/63 kW, 1.2 TSI/77 kW a 1.4 TSI/90 kW AP (automat). Přeplňované pohonné agregáty s přímým vstřikováním paliva dosahují ploché křivky točivého momentu v širokém pásmu otáček. Právě díky přeplňování mají motory dostatek síly v nižších otáčkách, kde se pohonný agregát používá nejčastěji. V pásmu nižších otáček motor vyniká menší hlučností, spotřebou i emisemi. Z naftových pohonných agregátů jsou k dispozici například 1.6 TDI CR DPF/66 kW, 1.6 TDI CR DPF/66 kW AP (automat) a 1.6 TDI CR DPF/77 kW. V případě naftových motorů se jedná o vysokotlaké vstřikování paliva systémem Common Rail. Filtr pevných částic pro naftové motory zajišťuje produkci čistších a k životnímu prostředí šetrnějších výfukových plynů. Podle pohonných agregátů jsou pro vozy Rapid v nabídce mechanické pěti a šestistupňové převodovky nebo automatické sedmistupňové převodovky DSG.

BEZPEČNOST

Na bezpečnost modelu Rapid se můžete spolehnout i za extrémních okolností. Kvalitní a tuhá konstrukce karoserie je základem bezpečnosti při všech typech nehod. Použitím velice pevných materiálů je dosaženo vysoké míry odolnosti skeletu. Standardem je široká bezpečnostní výbava, k níž patří například ESC (kontrola stability) včetně ABS nebo šest airbagů. Samozřejmostí jsou tedy i hlavové airbagy, které vytvoří po aktivaci stěnu a chrání před zraněním hlavy posádku vpředu i vzadu.

Na model Škoda Rapid poskytuje výrobce dvouletou záruku na nové vozy, originální díly, originální příslušenství a tříletou záruku na vady laku. U modelu Rapid je prodloužená čtyřletá záruka (nebo do ujetí 60.000 km) za 5.100,- Kč, prodloužená čtyřletá záruka (nebo do ujetí 120.000 km) za 10.300,- Kč a prodloužená pětiletá záruka (nebo do ujetí 150.000 km) za 16.500,- Kč. Plná garance na vozy, díly a příslušenství je doplněna dvanáctiletou zárukou proti prorezavění karoserie.

Fotogalerie - Škoda Rapid
Škoda Rapid - Obrázek: 1.jpgŠkoda Rapid - Obrázek: 2.jpgŠkoda Rapid - Obrázek: 3.jpgŠkoda Rapid - Obrázek: 4.jpgŠkoda Rapid - Obrázek: 5.jpgŠkoda Rapid - Obrázek: 6.jpg
Další modely značky Škoda
Citigo | Fabia | Fabia Combi | Octavia | Octavia Combi | Roomster | Superb | Superb Combi | Yeti | 


Jsme na Facebook
Přidejte si nás a mějte vždy ty nejnovější informace.

FacebookTOPlist
Hudební vydavatelství Tommü Records

Informace pro Vás

Nabízíme prodej a servis vozů ve Starém Jičíně. K dispozici máme osobní, rodinné, užitkové a terénní auta. Zajistíme vám operativní leasing, úvěr, náhradní díly, servisní práce, seřizování motorů, karosářské a lakýrnické práce, geometrii, měření emisí, montáž mechanického i elektronického zabezpečení, pneuservis, montáž doplňků a příslušenství, ruční mytí vozidel včetně čištění interiérů a řadu dalších služeb.