On-Line dotaz pro MS Tommü
On-Line dotaz pro MS Tommü
MS TOMMÜ STARÝ JÍČÍN
Starý Jičín 99
742 31 Starý Jičín

Mobil: 777 341 802
prodej@tommu.cz
MS TOMMÜ OSTRAVA
PŘESUN AKTIVIT
OD 1.7.2015
DO STARÉHO JIČÍNA
On-Line dotaz pro MS Tommü

Škoda Citigo

Citigo boří zaběhlé představy o malém voze.


Škoda Citigo
ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Tří nebo pětidveřový model Citigo zaujme svým svěžím designem, ve kterém se mísí známé charakteristické prvky, přinášející nová řešení. Zatímco například maska chladiče odkazuje svým typickým tvarem na příslušnost vozu ke značce, nad jejím chromovaným rámečkem našlo své nové osobité místo logo automobilky. Linie spodní hrany oken mírně stoupá a vůz tak získává při pohledu z boku příjemný nádech dynamiky. Zadní svítilny umístěné těsně nad nárazníkem jednoznačně vycházejí z konceptu svěžího designu a funkčnosti. Nechybí jim ani důležitý detail - prosvícení do tvaru písmene C. Model Citigo splňuje parametry kompaktního automobilu, ale přitom je tento malý vůz adekvátně prostorný. Díky důmyslnému uspořádání karoserie nabídne pohodlí i pasažérům na zadních sedadlech a dostatek místa pro zavazadla.

EXTERIÉR

Systém City Safe Drive s funkcí nouzového brzdění je nejmodernější automobilová výbava, která najde své využití především v hustém městském provozu. Senzor CV sleduje prostor před vozidlem a je umístěn v horní části předního okna. Pokud řidič automobilu včas nereaguje na blížící se překážku, systém připraví brzdovou soustavu na nouzové brzdění a případně zahájí automatické brzdění s maximální intenzitou. Panoramatické střešní okno vozu Citigo má elektrické ovládání a pro optimální klima v interiéru je vybaveno tónovaným sklem s nižší světelnou i tepelnou propustností. Střešní okno je výklopné a posuvné směrem vzad, takže umožňuje vytvořit nad předními sedadly velký otevřený prostor. Systém pro signalizaci vzdálenosti od překážky je vítaným pomocníkem zvláště při manévrování v omezeném prostoru. Vzdálenost od překážky je snímána třemi ultrazvukovými senzory v zadním nárazníku. Signalizace řidiči probíhá nejen pomocí akustického signálu, ale i vizuálně.

INTERIÉR

Rozmístění ovládacích prvků modelu Citigo vychází z pečlivého dodržování pravidel ergonomie. Tříramenný volant je nejen příjemný na dotek, ale zároveň podtrhuje sportovní styl interiéru. Uvnitř automobilu se nachází i praktické odkládací schránky, které nabízí prostor na odložení různých věcí. Ve vozech Citigo máte možnost sklopit přední sedadlo spolujezdce. Tato funkce vám nabízí flexibilitu při převážení dlouhých předmětů. Vhodně zvolený rychlostní stupeň dokáže uspořit palivo a přitom zvýšit komfort jízdy. Nižší otáčky motoru znamenají menší spotřebu paliva a tišší chod motoru. Funkce doporučení zařazení rychlostního stupně je zobrazována na displeji sdruženého panelu přístrojů. Prostřednictvím symbolů v pravém horním rohu displeje signalizuje vhodně zvolený rychlostní stupeň, případně doporučuje přeřazení na nižší nebo vyšší rychlostní stupeň.

MOTORY

Tříválcové benzínové motory automobilu reprezentují například 1.0 MPI/44 kW, 1.0 MPI/44 kW AP (automat), 1.0 MPI/55 kW a 1.0 MPI/55 kW AP (automat). Tyto moderní zážehové pohonné agregáty, určené pro modely Citigo, jsou díky své koncepci obzvlášť vhodné do městského provozu. Na kultivovaný chod, příjemný zvuk a úsporný provoz se ovšem můžete těšit i při vyšších rychlostech. Překvapivá hbitost i akcelerace se významně podílejí na bezpečnosti vozu. Vedle klasické mechanické pětistupňové převodovky je v nabídce výbavy také moderní automatická pětistupňová převodovka, k jejímž výhodám patří nejen jednoduchá pohodlná obsluha, ale i nízká hmotnost, spolehlivost a dlouhá životnost.

BEZPEČNOST

Hlavním úkolem airbagů ve voze Citigo je ve spolupráci s bezpečnostními pásy zabránit kontaktu jakékoli části těla s pevnými díly vozu nebo zmírnit jeho následky. Řidič je chráněn čelním airbagem umístěným ve volantu a čelní airbag spolujezdce je umístěn v přístrojové desce. Boční airbagy umístěné v předních sedadlech řidiče i spolujezdce účinně chrání hrudník při nárazu z boku. V případě modelu Citigo díky prodlouženému profilu airbagy ochrání také hlavu. Při případné nehodě spouští řídicí jednotka vozu sled operací zajišťujících komplexní ochranu posádky, mezi něž patří vypnutí palivového čerpadla a přerušení přívodu paliva z nádrže, vypnutí vybraných elektrických obvodů, odjištění centrálního zamykání, rozsvícení vnitřního osvětlení a zapnutí výstražných světel.

Na model Škoda Citigo poskytuje výrobce dvouletou záruku na nové vozy, originální díly, originální příslušenství a tříletou záruku na vady laku. U modelu Citigo je prodloužená čtyřletá záruka (nebo do ujetí 60.000 km) za 2.700,- Kč, prodloužená čtyřletá záruka (nebo do ujetí 120.000 km) za 5.400,- Kč a prodloužená pětiletá záruka (nebo do ujetí 150.000 km) za 8.700,- Kč. Plná garance na vozy, díly a příslušenství je doplněna dvanáctiletou zárukou proti prorezavění karoserie.

Fotogalerie - Škoda Citigo
Škoda Citigo - Obrázek: 1.jpgŠkoda Citigo - Obrázek: 2.jpgŠkoda Citigo - Obrázek: 3.jpgŠkoda Citigo - Obrázek: 4.jpgŠkoda Citigo - Obrázek: 5.jpgŠkoda Citigo - Obrázek: 6.jpg
Další modely značky Škoda
Fabia | Fabia Combi | Octavia | Octavia Combi | Rapid | Roomster | Superb | Superb Combi | Yeti | 


Jsme na Facebook
Přidejte si nás a mějte vždy ty nejnovější informace.

FacebookTOPlist
Hudební vydavatelství Tommü Records

Informace pro Vás

Nabízíme prodej a servis vozů ve Starém Jičíně. K dispozici máme osobní, rodinné, užitkové a terénní auta. Zajistíme vám operativní leasing, úvěr, náhradní díly, servisní práce, seřizování motorů, karosářské a lakýrnické práce, geometrii, měření emisí, montáž mechanického i elektronického zabezpečení, pneuservis, montáž doplňků a příslušenství, ruční mytí vozidel včetně čištění interiérů a řadu dalších služeb.