České a slovenské důchodce v...
03.08.2018 Autor: Tommü Design
poslední době stále více okouzlují SUV. Jsou ochotni do nákupu ojetého automobilu investovat o cca 24 tisíc korun více než před rokem a stále častěji je neuspokojí základní výbava vozu. V České republice je nejoblíbenějším ojetým sportovně užitkovým vozem podle statistik AAA AUTO domácí Škoda Yeti, kterou v žebříčku platným pro Slovensko najdeme až na pátém místě. U našich sousedů vede Kia Sportage, které u nás patří až třetí příčka. Druhá je Dacia Duster, čtvrtý Hyundai ix35 a pátý Nissan Qashqai. Ve slovenském žebříčku najdeme na druhém místě Hyundai ix35, následovaný Dacií Duster, Nissanem Qashqai a již zmiňovanou škodovkou.
Výhody vozů SUV objevuje stále více seniorů, a to nejen kvůli vyššímu podvozku, tedy lepšímu nástupu do automobilu, ale také vzhledem k moderním technologiím, například parkovací kameře, tempomatu či navigaci. Sportovně užitkový vůz svojí velikostí vyvolává pocit bezpečí a poskytuje lepší výhled, který ocení hlavně starší řidiči, protože velká část z nich již nemá tak rychlé reflexy jako ti mladší. Za první půlrok si tento typ ojetého auta odvezlo z prodejních ploch autobazarů AAA AUTO o třetinu více důchodců než v loňském prvním pololetí. Zároveň v této skupině zákazníků roste i zájem o MPV, naopak poptávka po klasickém typu hatchbacku nebo kombi výrazně oslabila. Výsledky vyplynuly z pravidelné analýzy prodejů sítě AAA AUTO.
Důchdci jsou zároveň i výrazně modernější než v minulosti. Nebojí se nových technologií a většinou nekupují holá auta v základní výbavě. Český senior stále častěji volí vozy vybavené navigací. Oproti minulému roku vzrostl zájem o tuto výbavu v automobilech o osmatřicet procent, u Slováků dokonce téměř o polovinu. Starší řidiči jsou také opatrnější a využívají výhod parkovací kamery. Zájem v tomto případě vzrostl za poslední rok o dvaasedmdesát procent. V podstatě standardem je pak tempomat, který si pořizuje téměř polovina českých seniorů, a u slovenských důchodců je to dokonce ještě o něco více.
No a potom, že se u nás dříve ze starými lidmi zacházelo stejně, jako kdysi v zemi vycházejícího slunce. V Japonsku se prostě postavili nad propast, rodina jim za všechno poděkovala, rozloučila se a pak... Naši senioři, na rozdíl od japonských, mají dost peněz, na nic si nestěžují - jsou zkrátka spokojení...